Ludzie umieraja kazdego dnia kiedy jednak odchodzi ktos kto byl blisko to trudno jest pogodzic sie z tą myślą i mimo, ze od smierci Zygmunta minęło juz kilka tygodni to mam wrażenie ze jest wciąż z nami i za chwilę podejdzie do mikrofonu , żeby sie z nami przywitać.

Sp.Zygmunta Cynara  Drogiego kolegi redakcyjnego polonijna spolecznosc Edmontonu znala przedewszystkim jako swietnego dziennikarza autora komentarzzy aktualnych nadawanych w kazda niedziele od 16 w programie PRE ale rowniez jako autora internetowych mediów polonijnych znanych jak Polonia News, które kilka lat temu stworzyl ku radosci wielkiej rzeszy polakow na obczyznie zamieszkujacych Edmonton, Alberte a nawet i Kanade nie mowiac juz o odbiorcach w innych krajach i Polsce. Zygmunt urodził się 1 maja 1948  i jako 28 letni młodzienieniec przybyl do Edmonton na wizytę i tak mu sie tu spodobalo, ze juz nie wrocil do Polski a w rok później zawarł związek małżenski z ukochana Marią z ktora przezyl 42 lata a w 13 lat pozniej przyszedł na świat syn Mateusz.

Od samego poczatku az do emerytury na którą przeszedl w 2013 roku pracował dla City of Edmonton a w chwilach wolnych od pracy udzielał sie społecznie w polonijnych organizacjach a po przejsciu na emeryture poswiecil sie juz całkowicie pracy dziennikarskiej i spolecznej udzielajac sie przede wszystkim w  Tow. Polsko Kanadyjskim i Stowarzyszeniu Polskich Kombatantow kolo nr 6 w Edmonton i udzielalbyy sie do dzisiaj gdyby nie serce, ktore odmowilo posluszeństwa  we czwartek wieczorem 15 listopada.

W imieniu rodziny zmarlego Zygmunta Cynara, zony Mari i syna Mateusza z zona Kasia i coreczka Mayą,  pragne przekazac serdeczne podziekowania wszystkim przyjaciołom i znajomamym , organizacjom polonijnym , księżom obu parafii i siostrom zakonym za udzial w ostatniej posłudze zmarlego kochanego mężą, ojca i dziadka. Wieczny odpoczynek racz mu dac panie.